11-14. september 2013 - MSUM / U3, vsak dan med 10:30 in 17:30
MATRICA PRIKAZOVALNIKOV HIPER-LOČLJIVOSTI, KI JIH POGANJA MREŽA MIKRORAČUNALNIKOV RASPBERRY PI IN GEOMETRIČNA ALGEBRA
PRVA HARDVERSKA IN SOFTVERSKA DELAVNICA LABORATORIJA SYSTEMICS (UNIVERSITY OF CALIFORNIA SANTA BARBARA MEDIA ARTS AND TECHNOLOGY) IN PACT SYSTEMS (PROJEKT ATOL COMMUNICATIONS TECHNOLOGIES)
(English txt below)
Spoštovani!
Vabimo vas k udeležbi delavnice, ki bo med 11. in 14. septembrom, med 10:30 in 17:30 uro, potekala v prostorih Muzeja sodobne umetnosti MSUM. Udeleženci delavnice se bodo pobliže spoznali z dvema okviroma za prakticiranje
amaterske znanosti (citizen science) - to sta Cuttlefish Display in programsko okolje za geometrično algebro (GA) Versor.
S sistemom Cuttlefish bomo s pomočjo mini računalnikov Raspberry Pi iz 16 ekranov skonstruirali prikazovalnik v hiperločljivosti. Fokus bo tako na programski kodi kot tudi na mehanični konstrukciji. Udeleženci bodo tako pridobili zanje o cenovno dostopni tehnologiji, s katerim se bodo kasneje lahko tudi sami lotili projektov, ki temeljijo na delovanju medijskih predvajalnikov v t.i. klastrih.
Posvečali pa se bomo tudi Versorju, s katerim bodo udeleženci stopili v svet naprednega geometričnega razmišljanja, saj se bomo srečali z n-dimenzionalnimi sistemi in ne-evklidsko računalniško grafiko. S pomočjo Geometrične Algebre se odpirajo vrata v skrivnosti vse od kvantnega računalništva pa do robotske kinematike, a čeprav se sliši zelo zapleteno, abstraktno in naporno (ahh, že spet Peljhan in njegovi pajdaši), gre v resnici za nepredvidljivo in razburljivo popotovanje, v katerem bomo skupaj gotovo prišli do številnih novih odkritij.
Udeleženci delavnice ne potrebujejo obširnejšega računalniškega predznanja, a tudi predhodno poznavanje tehnologij kot so Linux, Raspbery Pi, c/C++, LiaJIT, OpenGL in Digital Audio ne bo ovira, temveč dobra priložnost za še bolj poglobljeno razumevanje.
Delavnico bosta vodila Karl Yerkes in Pablo Colapinto, pod budnim očesom Marka Peljhana.
Yerkes deluje predvsem kot raziskovalec na področju vgrajenih računalniških sistemov, inovativnih glasbenih vmesnikov, multimedijskih sistemov in skupinskega uprizarjanja. Je doktorski študent na Odd. za Medijske umetnosti in tehnologijo na UCSB in je skupaj z Dannyem Bazom in Markom Peljhanom izbran kot rezidenčni umetnik Inštituta SETI (www.seti.org ) v letih 2013-2015.
Colapinto je filmski in video umetnik in računalniški znanstvenik, ki ga raziskuje predvsem področje Geometrična Algebre. Je eden izmed glavnih razvijalec laboratorija AlloSphere, ki se ukvarja s potopitvijo v 3D generirana okolja. Pablo sodeluje tudi s teoretskimi in eksperimentalnimi fiziki za računalniško modeliranje n-dimenzionalnih okolij in je prav tako kot Yerkes doktorski študent na Odd. za Medijske umetnosti in tehnologijo na UCSB pri Prof. Marku Peljhanu.
Udeleženci delavnice naj - če lahko - s seboj prinesejo svoj prenosni računalnik, predvsem pa radovednost in sproščen pristop. Versor je testiran zlasti na OS X in Linux sistemih, a tudi za tiste, ki uporabljate Okna se bomo potrudili, da ne boste ostali brez možnosti lastnega eksperimentiranja. Prav tako bomo zagotovili zadostno število Raspberry Pi platform.
Delovni jezik delavnice bo angleščina.
Delavnica bo potekala med 10. in 14. septembrom 2013 v prostorih MSUM.
Predvideni, a prilagodljivi urnik predvideva aktivnosti med 10:30 in 17:30 z vmesnim postankom za kosilo. Kotizacije ni, je pa število mest omejeno, zato s prijavami pohitite!
Projekt je del U3 - 7. Trienala sodobne umetnosti v Sloveniji
Produkcija: Zavod Projekt Atol v sodelovanju z Ljudmilo in Systemics Lab MAT UCSB
Prijave sprejemamo na:
office.atol@gmail.com
Projekt sofinancira Ministrstvo za kulturo RS