22.04.2015, , Ljubljana
Tomaž Grom: DUŠA, ŠUM, VENTIL IN ŽICA
torek, 21. april ob 20.00
Gromov projekt »vprašanja ponovno povezuje s socialnimi aspekti – glasba postaja nekakšen most med kulturami in človeškimi razlikami, socialno vezivo, po katerem smo vsi lahko vpeti v podobne življenjske užitke in trpljenja. V ta namen je Grom nabral druščino pouličnih glasbenikov iz vogalov bivše skupne domovine, ljudi, ki so postopoma razkrivali, da se za navidezno družbeno neprilagojenostjo in obrobnostjo lahko skriva tudi pristna, celo poglobljena izraznost, da novodobni hiphop ni daleč od guslarja, da lahko poulični glasbenik soustvarja sodobno glasbo. /…/ Glavna odlika performansa je gotovo skoraj otipljiva radost glasbenikov, popolna odprtost in hkrati nenavadna iskrenost, ki je za gledalca, ki bi želel ostati v svoji razločeni poziciji, skoraj boleča.« (Gregor Pompe, Dnevnik, 8. 12. 2014)
Zamisel: Tomaž Grom / Avtorji in izvajalci: Dario Krmpotić, Daniel Marinič, Šaban Karajić, Nermin Frljanović, Nevaip Saliu, Edison Shukriu, Gentijan Ymeri, Miroslav Matić, Tomaž Grom / Soustvarjalka: Špela Trošt / Oblikovanje svetlobe: Igor Remeta / Sodelavci na terenu: Adrian Aziri, Algert Skenderi, Anes Husanović / Producentke: Alma R. Selimović, Špela Trošt, Janja Buzečan / Produkcija: Bunker, Ljubljana & Zavod Sploh v okviru mreže Global City – Local City / Podpora: Ministrstvo za kulturo, Mestna občina Ljubljana, EU program Kultura
Brezplačne vstopnice!
****
PRIPRAVLJENI NA SPREMEMBO: PREMIŠLJANJE ODNOSA MED UMETNIKI IN SKUPNOSTMI, mednarodna konferenca
Tesne povezave med različnimi skupnostmi in umetniško produkcijo so stare toliko kot umetnost sama. Umetniki so ustvarjali v njih, z njimi in zanje. Zaradi spreminjajočih se pomenov in povezav lahko seveda na ta posebni stik pogledamo iz različnih zornih kotov. Odločili smo se, da na tej konferenci izpostavimo participatorne umetniške pristope, ki neposredno vključujejo skupnosti. Ne bomo samo brez zadržkov hvalili posameznih pristopov, ampak jih bomo kritično pretresli in proučili njihove omejitve ter tudi njihove posledice za umetnike in ciljne skupnosti.
Omenjene povezave so spremenljive in zelo kompleksne in zavedamo se, da dvodnevna konferenca nikakor ne more ponuditi dokončnih rešitev za kompleksne probleme. Lahko pa se zapletemo v odprto in iskreno razpravo ter omenjeno problematiko načnemo skladno z našo zavezo raziskovanju in iskanju novih pristopov, ki hkrati nagovarjajo različne skupnosti in ustvarjajo simbolne prostore, kjer je občinstvo lahko enakovreden partner.
Sreda, 22. april
10.30–11.00 ODPRTJE KONFERENCE
11.00–13.00 Roberto Fratini Serafide: OBREDI NEPOTRPEŽLJIVOSTI, predavanje in pogovor
15.00–17.00 NEUSPEŠNI POSKUSI VKLJUČEVANJA, okrogla miza
19.00–23.00 IGRA VOJNE, predavanje (Richard Barbrook/Class Wargames Collective), kratki film, igranje igre
Četrtek, 23. april
11.00–13.00 Bojana Kunst: VEZ PARTICIPACIJE IN PREKARIZACIJE, predavanje in pogovor
15.00–17.00 PRISTOP K MLADIM OBČINSTVOM, okrogla miza
18.30–19.00 THE RECORD AT NOORDERZON, dokumentarni film
19.00–23.00 VEČERJE Z UMETNIKI
Konferenco organizira zavod Bunker, Ljubljana v okviru mednarodnega projekta Create to Connect, ki ga podpira EU, program Kultura.
Več o programu konference: www.bunker.si/slo/archives/12136
Program bo potekal v angleškem jeziku.
Vsi dogodki so brezplačni!
Več informacij o programu: www.bunker.si
Rezervacije vstopnic: info@bunker.si, 051 269 906
Za morebitno podvajanje sporočila se vnaprej opravičujemo.
Če ne želite več prejemati obvestil o naših dogodkih, nam prosim sporočite, da vas umaknemo z naše mailing liste.
|