TA TEDEN
GORNJA RADGONA
LENDAVA
LJUBLJANA
LJUTOMER
MARIBOR
MURSKA SOBOTA
ORMOŽ
POMURJE
SLOVENIJA
SPODNJI KAMENŠČAK
TUJINA
PO VSEBINI
RECENZIJE
ARHIV
OPIS IN POGOJI
SEZNAM
GOSTOVANJE
SPLETNE SKUPINE
MC WIKI
Dejavnosti sofinancirajo:
NOVICE
 
Sprejem pri predsedniku REPUBLIKE SLOVENIJE
Podrožnik, Ljubljana

Danes se bodo v Vili Podrožnik, Marjan in Veronika Pintarič(predstavnika Zavoda interesnih dejavnosti-ZID,Precetinci in Mladinskega sveta Ljutomer) ter Rudi Stegmüller (predstavnik Mladinskega centra Prlekije-Pokrajinskega centra NVO in našega spletnega medija www.klopotec.net ) udeležili sprejema pri predsedniku REPUBLIKE SLOVENIJE, dr. Danilu Türku in njegovi soprogi Barbari Miklič Türk. Sprejem bo potekal potekal v okviru zaključka akcije, ki ga organizira MLADINSKI SVET SLOVENIJE - Naj prostovoljka, naj prostovoljec in naj projekt v letu 2007.

Več o našem predsedniku države:

Življenjepis


Dr. Danilo Türk se je rodil v Mariboru 19. 2. 1952, kjer je kasneje končal tudi osnovno šolo in gimnazijo. Na Pravno fakulteto v Ljubljani se je vpisal v študijskem letu 1970/71, diplomiral pa februarja 1975, na temo "Možne proceduralne osnove za uveljavljanje pravic slovenske in hrvaške manjšine v Avstriji pred organi OZN." Po diplomi se je dr. Danilo Türk posvetil preučevanju problematike manjšin in človekovih pravic in se zaposlil kot sekretar komisije za manjšinska in izseljenska vprašanja pri SZDL Slovenije. Leta 1978 je magistriral (na Pravni fakulteti v Beogradu) z magistrsko nalogo na temo "Mednarodnopravno varstvo manjšin" in istega leta postal tudi asistent za mednarodno pravo na Pravni fakulteti v Ljubljani. V letih 1978/79 je odslužil vojaški rok, nato pa se vrnil k delu na področju manjšinskih vprašanj, kot predsednik komisije za manjšinska in izseljenska vprašanja SZDL - do leta 1982. Istega leta je na ljubljanski pravni fakulteti doktoriral na temo "Načelo neintervencije v mednarodnih odnosih in v mednarodnem pravu".

Decembra 1982 je bil izvoljen za docenta za mednarodno pravo in se zaposlil na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Leta 1987 je bil dr. Türk izvoljen za izrednega profesorja, 1995 pa za rednega profesorja za mednarodno pravo. V letih 1983 - 1992 je bil tudi predstojnik Inštituta za mednarodno pravo in mednarodne odnose na Pravni fakulteti v Ljubljani. Vsa ta leta se je posvečal raziskovalnemu in pedagoškemu delu ter prizadevanjem za varstvo človekovih pravic. Z Amnesty International je sodeloval od leta 1975 in večkrat svetoval v zvezi z različnimi primeri kršitev v tedanji Jugoslaviji. Kot ekspert v osebnem svojstvu je bil izvoljen v Podkomisijo OZN za preprečevanje diskriminacije in zaščito manjšin (1984 -1992). Za podkomisijo je napisal več študij na temo pravice do svobode izražanja in uresničevanja ekonomskih, socialnih in kulturnih pravic. 1991 je bil tudi njen predsednik.

Leta 1987 je dal dr. Danilo Türk pobudo za ustanovitev Sveta za človekove pravice v Sloveniji in sodeloval pri njegovi ustanovitvi, do katere je prišlo v okviru SZDL v začetku 1988, po letu 1989 pa je svet deloval kot samostojna ustanova. Bil je tudi podpredsednik tega sveta. Po razglasitvi neodvisnosti Republike Slovenije se je dr. Danilo Türk aktivno vključil v njeno diplomatsko dejavnost. Julija in avgusta 1991 je neformalno (s pooblastilom zunanjega ministra) predstavljal takrat še nepriznano Slovenijo v Ženevi v stikih s predstavniki OZN, KVSE in Sveta Evrope. Septembra 1991 je bil vključen v slovensko delegacijo na Konferenci o Jugoslaviji, v kateri je sodeloval do avgusta 1992. V tem času je dr. Türk napisal tudi več osnutkov memorandumov R Slovenije za Arbitražno komisijo Konference o Jugoslaviji ("Badinterjeva komisija"), vključno s prvim, novembra 1991, ki je pripomogel k ugotovitvi Arbitražne komisije o razpadu Jugoslavije in enakopravnosti njenih naslednic.

1992 je dr. Türk odpotoval v New York kot prvi veleposlanik R Slovenije pri OZN. Dokaz o uspešnosti Slovenije v OZN je bila izvolitev (1997) in uspešno opravljeno delo v Varnostnem svetu (1998-99), in to na vprašanjih kot so bila Kosovo, Irak, Libija, Vzhodni Timor, DR Kongo in druga.

Ob koncu uspešno opravljenega dela v Varnostnem svetu je generalni sekretar OZN Kofi Annan dr. Danila Türka povabil k sodelovanju na mestu njegovega pomočnika za politične zadeve. Več kot petletno delo je med drugim vključevalo analitične in svetovalske dejavnosti v zvezi s kriznimi žarišči kot so v tistem času bila: Balkan (zlasti Kosovo in Makedonija), Palestina, Libanon, Afganistan, Irak, Mjanmar, Severna Koreja, Vzhodni Timor, Kolumbija, Haiti, Venezuela in še nekatera druga. Poleti 2005 se je po 13 letih dela v New Yorku dr. Danilo Türk vrnil v domovino. Na ljubjanski pravni fakulteti je nadaljeval z delom kot profesor mednarodnega prava in več drugih povezanih predmetov. Od maja 2006 je bil prodekan Pravne fakultete.

11. novembra 2007 je bil dr. Danilo Türk na splošnih volitvah izvoljen za predsednika Republike Slovenije z 68,03% glasov in 22. decembra 2007 prisegel pred Državnim zborom Republike Slovenije.

Spletna stran predsednika Republike Slovenije: www.up-rs.si

Vila Podrožnik, tudi Kollmannov grad, je protokolarni objekt vlade Republike Slovenije . Nahaja se na Večni poti v Ljubljani ob vznožju hriba Rožnik . Posest obsega park, bazen, teniško igrišče, itd. Vilo je postavil ljubljanski trgovec s porcelanom, Franc Kollmann , poleg nje pa še stavbo za služinčad. Kollmann je posest zapustil v dobrodelne namene: polovico stavbe je namenil slepim, polovico pa obubožanim trgovcem. Po 2. svetovni vojni je bila posest nacionalizirana .

O dogodku bomo pripravili reportažo in foto utrip.

Natisni novico

 
Z MLADINSKIM DELOM PROTI PREKARN OSTI MLADIH-PILOTNI PROJEKT-MLADINSKI CENTER PRLEKIJE 04.10.2024
Dan odprtih vrat 03.10.2024
ZAPOSLITEV VAS ČAKA .... 26.09.2024
TEK KUŽKOV 31.08.2024
AH, TI ODNOSI 31.08.2024
ANKETA - MLADI





Javno dostopne točke
Regionalni pomurski multimedijski center – RPMMC pri Mladinskem centru Prlekije
KID Kibla, Maribor
Mladinski center Krško
Zavod Lokalpatriot
KUD France Prešern Trnovo – Ljudmila
KID Pina Koper
Masovna - Nova Gorica
Zavod K6/4
Mat kultra
MIKK Murska Sobota
Art center
Mladinski center Slovenj Gradec
Multimedijski center Gorenjske
Društvo Hiša kulture
Mladinski center Velenje
November 2024
Ne Po To Sr Če Pe So 
 
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29 30 
rEUral
Občina Razkrižje
Občina Ljutomer
Občina Ormož
Občina Murska Sobota
Občina Gornja Radgona
Občina Lendava
Brezplačni SMS-i
Storitev sponzorira Si.mobil - Vodafone.
This poll has been disabled
KLOPOTEC.NET - REGIONALNI POMURSKI MULTIMEDIJSKI PORTAL
Lastnik in ustanovitelj: MLADINSKI CENTER PRLEKIJE, Spodnji Kamenščak 23, 9240 LJUTOMER, tel.: 02 58 48 033; fax: 02 58 48 034; gsm: 031 525 367; e-mail: mcp@siol.net