TA TEDEN
GORNJA RADGONA
LENDAVA
LJUBLJANA
LJUTOMER
MARIBOR
MURSKA SOBOTA
ORMOŽ
POMURJE
SLOVENIJA
SPODNJI KAMENŠČAK
TUJINA
PO VSEBINI
RECENZIJE
ARHIV
OPIS IN POGOJI
SEZNAM
GOSTOVANJE
SPLETNE SKUPINE
MC WIKI
Dejavnosti sofinancirajo:
NOVICE
 
ARMIN MEDOSCH / STRICTLY ANALOG FESTIVAL // PREDAVANJE O ODPRTIH LICENCAH / OPEN LICENCES LECTURE
14.12.2013, Tiffany in Monokel na Metelkovi


Inline images 1

*ScrolldownforEnglish

Pozdravljeni!

To soboto lepo vabljeni na predavanje avstrijskega teoretika in kustosa sodobne digitalne umetnosti ArminaMedoscha, ki bo na Ljudmilinem Digitalnem obroku predaval o znamenitih Novih tendencah.

Naslednjo soboto, 14. decembra, pa ne zamudite enodnevnega festivala ne tako strogo analognih tehnologij Strictly Analog, s priznanimi mednarodnimi in domačimi vizualnimi umetniki in glasbeniki. S predavanji in performansi s pričetkom ob 18. uri v Pop-up domu na Tobačni 5 in plesnim zaključkom v klubih Tiffany in Monokel na Metelkovi, bo analogna umetnost v digitalni dobi, po Gradcu, Tokiu in Trstu, dobila tudi ljubljansko edicijo

Opozarjamo tudi na okroglo mizo na temo odprtih licenc in odprtega hardware-a v torek, 10. 12. ob 16. uri, prav tako v Pop-up domu. Govorili bodo Luka Frelih, Nataša Muševič - Dot in Dare Pejić.

Več v nadaljevanju.



ArminMedosch: NOVE TEDENCE
(1961-1973) - programirana umetnost kot generator prihodnosti

ljudmilin digitalni obrok

Sobota, 7. december, ob 19.30

Ljudmila, Rimska 8, Ljubljana


Inline images 2



V svojem predavanju bo ArminMedosch govoril o znamenitih Novih tendencah, ki jih bo predstavil kot pomembne predhodnice družbeno angažirane medijske umetnosti. Mednarodno umetniško gibanje se je oblikovalo s serijo razstav in sorodnih dogodkov, ki so se začeli leta 1961 v Zagrebu. Predavanje bo pokazalo zakaj so Nove tendence lahko nastale le v razmerah, ki so za razvoj sodobne umetnosti vladale v SFRJ. Nove tendence so vzniknile sredi vrhunca ekonomskega razcveta, ki je sledil II. svetovni vojni in so bile še vedno del modernistične paradigme, a hkrati so to s svojimi praksami že presegale. Nove tendence so bile zrcalo, ki je s pomočjo sledečih inovacij omogočalo prve korake paradigmatskega prestopa iz industrijske družbe v informacijsko družbo:

Nove tendence so omogočile edinstven pristop k umetnosti kot kontinuiranemu procesu vizualnega raziskovanja;

Ustvarile so relacijske in participatorne estetike, ki so težile k premagovanju odtujenosti;

Ker so inspiracijo črpale z nekaterih najbolj radikalnih idej Bauhausa, prenesene predvsem skozi delo Ulmske šole oblikovanja, so Nove tendence prispevale k temeljem t.i. programirane (računalniške) umetnosti in ustvarile porajajočo se informacijsko estetiko.


O avtorju

ArminMedosch je umetnik, kustos in avtor s področja medijske umetnosti in mrežne kulture, dejaven že vse od srede 1980. Bil je urednik nagrajene mednarodne spletne revije Telepolis, delal je kot organizator v kulturi in je dodobra vpet v svet sodobne umetnosti. Sodeloval je pri velikih razstavah kot je Telepolis 1995 in skupinskih kuratorskih projektih kot so KingdomofPiracy (2001-2006 skupaj z Shu Lea Cheang in YukikoShikata) ter velikih mednarodnih razstavah kot je Waves (Riga, 2006; Dortmund, 2008). Doktoriral je na Goldsmiths (Londonska univerza) in je avtor več knjig in člankov v angleščini in nemščini. Je redni sodelavec oddelka za znanost, kulturo in izobraževanje na radiu ORF Ö1.

Dogodek je v so-organizaciji Zavoda Projekt Atol.




Festival Strictly Analog

Enodnevni festival avdiovizualnih performansov in predavanj s področja ne tako strogo analognih tehnologij!

Sobota, 14. december, ob 18. uri

Pop-up dom, Tobačna 5, Ljubljana

Tiffany & Monokel, AKC Metelkova Mesto Ljubljana
/ afterparty / BILL YOUNGMAN (live)

Inline images 3

Kot reakcija na pospešen proces digitalizacije tako v umetnosti kot tudi v komunikaciji med njenimi ustvarjalci je vzniknil Strictly analog, ki mreži in raziskuje alternativne / eksperimentalne ustvarjalne in komunikacijske procese v polju analognega avdia in videa. Seveda digitalne komunikacije v umetnosti ne gre obsojati, izgubi alternative kot take pa še vedno ne pripisujemo zadovoljive vrednosti. Čeprav se v določenih kreativnih aspektih umetnosti še vedno pojavlja želja po uporabi starega ali zastarelega, kot je recimo format Super 8 v filmih, pa konceptualnemu razvoju umetnosti še vedno manjka vidik kulture analognega.

Mreži mest - Gradec, Trst in Tokio - ki podpirajo in predstavljajo kreativnost analognega ustvarjanja, se s predavanji in AV performansi v Pop-up domu ter zabavi v klubih Monokel in Tiffany pridružuje tudi Ljubljana.

Raznovrstni domači in tuji analogni vizualni umetniki ter glasbeniki bodo predstavili svoje načine oblikovanja organskih, nepravilnih, v realnem času ustvarjenih vzorcev in zvokov.


Program

18.30

predavanja // @Pop-up dom

OchoReSotto // artist talk in predstavitev studia Strictly analog

jesusonectasy in Zergon // 1:1 o DIY analognih elektronskih zvočilih // moderatorka Ida Hiršenfelder

21.00

avdiovizualni performansi // @Pop-up dom

OchoReSotto (Gradec/AT)

VirageVisuals(Trst/IT) + jesusonecstasy(Koper/SI)

Izland(Izola/SI) + Henry Bootz(Gradec/AT)

echo 10-9 (Ljubljana/SI)

23.00

no strictly & no analog // afterparty // @Tiffany in Monokel, Metelkova mesto

Bill Youngman// Live (Berlin, GE)

NinaBelle(Zavod PLC)

CИHИ (Biomechanics)

G-lectic(NakedLunch, HTH, Propellant, Darker Sounds)

+ VjDr.Ek

@ Klub Tiffany, Metelkova mesto

Mak (Zavod Kru)

Nitz(Synaptic, Chillispace)

Mint(Formaviva.org)

+ Vj Koala (Female’s’cream)

@ Klub Monokel, Metelkova mesto


Umetniki

OchoReSotto

Ustanovitelji studia Strictly Analog, skupina OchoReSotto , v vizualno umetnost vnaša perfekcijo analognega. Umetniki, prostorski oblikovalci in eksperimentalni filmski ustvarjalci s Super 8 in 16 mm kamerami svoja dela predstavljajo od Berlina do Tokia. Živijo in ustvarjajo v Gradcu, rojstnem mestu eksperimentalnega laboratorija Strictly Analog, ki se vse bolj uveljavlja tudi kot mednarodna mreža analognih ustvarjalcev.

VirageVisuals

Pred dobrimi trinajstimi leti je FulvioSabia s svojo Amigo 500 začel ustvarjati vizualizacije na manjših dogodkih v tržaških klubih. Ustanovil je projekt VirageVisuals ter se z njim pretežno na območju italijansko-avstrijsko-slovenske meje vzpostavil kot videast in snemalec.

Izland (Marko Vivoda in Gašper Milkovič - Biloslav)

Obalna umetnika v živo in pred očmi publike ustvarjata likvidne organske vzorce, teksture in oblike, ki so plod mešanja različnih tekočin, raztopin in reagentov. Lansko jesen sta se širši publiki prvič predstavila kot spremljava duaSilence v ljubljanskem Cankarjevem domu in Kinu Šiška ter na koprski Muzejski ploščadi, letos vizualno podporo prispevata tudi za elektronski duoRandomLogic.

»Na nek način gre za proti-prostore.« M. Foucault;

Način, na katerega Izland tvori svoje vizualne pokrajine, je v svojem temelju dokaz za nezadostnost kakršnegakoli dualizma ob razumevanju optične izkušnje, ki smo ji ob njunem delu izpostavljeni. Klasifikacije tipa: analogno/digitalno, realno/virtualno, konkretno/abstraktno, sprevržeta in gledalcu omogočita, da ni potrebno izbrati, saj je oboje vsebovano znotraj singularnosti zaznanega.

echo 10-9 (Robertina Šebjanič in Aleš Hieng - Zergon)

Zvočno vizualni performans echo 10-9 se odvija na nano in mikro skali. Z jasno analogno estetiko prikazuje formalne značilnosti materialov, ki se v živo spreminjajo in tvorijo ambientalne AV krajine.

jesusonectasy

Jesusonecstasy poleg ustvarjanja glasbe za gledališke predstave ter dokumentarne in kratke filme, zvoke izvablja iz elektronskih glasbenih inštrumentov in efektov, ki so plod njegovega dela in domišljije. Nabor zvokov je temu primerno širok - od ambientalnih razglašenih melodij analognih sintetizatorjev pa vse do zgolj ritmičnih delov z lo-fi zvokom ritem mašine.

Henry Bootz (GernotTutner)

GernotTutner je od leta 2000 aktivni del elektronske klubske scene v Gradcu, kjer deluje kot DJ, performer in promotor, s fokusom na klubske zvoke in eksperimentalno elektroniko. Je ustanovitelj glasbenega kolektiva moonbootzrecordings ter stalni gost klubskih prizorišč kjer pod imenom Henry Bootz nastopa v živo ali z DJ-seti. Pogosto sodeluje z drugimi glasbeniki, z Geraldom SchauderjemaliasKabeltonom pri projektu LiquidRotz ter s Seppom Gründlerje pri improvizacijskem projektu pd~Hendrix. V Kinu Šiška se je aprila 2012 v sklopu Cikla koncertov avstrijskih elektroakustičnih glasbenikov in zvočnih umetnikov predstavil skupaj z Elizabeth Schimana. Od leta 2006 je del skupine V:NM festivala kot tehnični asistent. Trenutno se ukvarja z zvoki za klube, v glavnem z berlinskim podzemnim technom.

Več o dogodku na povezavi .


Dear Subscriber

You are cordially invited to join the last Digital Dish of this year with Austrian contemporary art theoretician and curator Armin Medosch on his talk about New tendencies.

We are also announcing a one-day festival of not so strictly analogue technologies Strictly Analog with acclaimed international visual and sound artists. On Saturday December 14, various talks, presentations and performances will happen in Pop-up dom at Tobačna 5, Ljubljana, and will be followed by all night long afterparty in clubs Tiffany and Monokel at Metelkova.

Don't miss it!.

Follow the details below.



Armin Medosch: NEW TENDENCIES -
Art at the Threshold of the Information Revolution

digitaldish

Saturday, December 7, at 7.30 pm

Ljudmila, Rimska 8, Ljubljana



In this talk, New Tendencies are reconstructed as important precursors of socially engaged media art. This international art movement was formed through a series of exhibitions and related events, starting in 1961 in Zagreb. The talk will show why NT was possible only under the conditions for art provided by the Socialist Federal Republic of Yugoslavia. NT, emerging under the conditions of the peak of the economic boom following the Second World war, was still part of the Modernist paradigm, but already transcended it with their practices. NT provides a looking glass through which to engage with how from inside of the industrial society a paradigm shift to the information society was in preparation. They contributed to that momentum through three key innovations:

NT created a unique approach to art, by defining it as a continuous process of visual research.

They created a relational and participatory aesthetics that aimed at overcoming alienation.

Taking inspiration from some of the most radical ideas of Bauhaus, transmitted via institutions such as College of Design, Ulm, NT contributed to the foundations of so called programmed art and created an emerging information aesthetics.


About the author

Armin Medosch has worked as artist, curator and author in media art and network culture since the mid-1980s. He has been founding editor of the award winning international online magazine Telepolis. He has a proven track record from large exhibitions such as Telepolis, Luxemburg 1995; and from collaborative curatorial projects such as Kingdom of Piracy (2001-2006), together with Shu Lea Cheang and Yukiko Shikata; the large-scale international exhibitions Waves (Riga, 2006; Dortmund, 2008); he has edited and written numerous books and articles in German and English. He holds a Ph.D. in Arts and Computational Technology (ACT) awarded by Goldsmiths, University of London. His practice-based doctoral research has dealt with exhibitions as sites of research and the early history of media art in the 1960s and 1970s. He is a regular contributor to Austrian public radio ORF Oe1 in the department of science, culture and education.

Event is co-produced by ZavodProjektAtol.



Strictly Analog Festival

One day festival of audio-visual performances and lectures about not so obsolete strictly analogue technology!

Saturday, December 14, at 6 pm

Pop-up dom, Tobačna 5, Ljubljana

Tiffany & Monokel, AKC MetelkovaMesto Ljubljana
/ afterparty / BILL YOUNGMAN (live)

As a reaction to the always progressing digitization in not only art, but the general communication among creatives themselves, Strictly analog views itself as a network encouraging alternative/experimental processes in work and communication. Of course, the fact that artists around the world use digital ways of communication is not one to be condemned, the loss of alternatives, however, is still something that needs to be acknowledged. Even though there is some sort of revival of the good, old values in many creative areas, whether they use aged-looking paper in graphic design or super8 in film, there are still certain aspects of an analogue culture missing.

To be able to fight the mediocrity that might awaits you online, it is important to concentrate on unique art projects and productions with a stronger local reference to city or region. If cities are compared internationally, and by that their creative inhabitants too, a regionally-influenced distinction is indispensable. This does by no way mean to move away from international standards, rather does this real exchange of artistic potential that underlies those regions offer the opportunity to blend controllably and consequently an independent creative output.

Strictly analog studio views these aspects as potential and tries to support alternative and experimental ways to work. Therefore Strictly analog studio can be explained with the help of two simple words: real and now.


REAL: Real project spaces are indispensable as the beating heart of the project. Exhibit rooms, free spaces or laboratories are located in Graz, Triest and Tokyo, all curated and operated by Strictly analog studio. Those locations are connected to the cities they operate in, but not just content-wise, also the actual local reference is reflected in production. On one hand, this spatial reference eases the ability to communicate with the municipality and on the other hand, it offers an ideal starting point for international artists to address the city and its creative scene.


NOW: As nothing is more productive than sharing a table ad working on ideas together, the term now describes the temporal element. Strictly analogue “studio views itself as catalyst for creative communication and gathers creative minds to discuss and work on different topics. In this case, the actual exchange with each other and discussions about certain problems in a laboratory-like environment are of importance again”.





Programme

6.30 pm

lectures // @Pop-up dom

OchoReSotto // artist talk artist talk and presentation of Strictlyanalog Studios

jesusonectasy in Zergon // panel on DIY analogue instruments // moderated by Ida Hiršenfelder

9 pm

audio-visual performances // @Pop-up dom

OchoReSotto (Graz/AT)

VirageVisuals(Trieste/IT) + jesusonecstasy(Koper/SI)

Izland(Izola/SI) + Henry Bootz(Graz/AT)

echo 10-9 (Ljubljana/SI)

11 pm

no strictly & no analog // afterparty // @Tiffany in Monokel, Metelkovamesto

Bill Youngman // Live (Berlin, GE)

NinaBelle(Zavod PLC)

CИHИ (Biomechanics)

G-lectic(Naked Lunch, HTH, Propellant, Darker Sounds)

+ VjDr.Ek

@ Klub Tiffany, Metelkovamesto

Mak(ZavodKru)

Nitz(Synaptic, Chillispace)

Mint (Formaviva.org)

+ Vj Koala (Female’s’cream)

@ KlubMonokel, Metelkovamesto


Artists

OchoReSotto

OchoReSotto brings the art of visuals performance to analogue perfection. Stefan Sobotka- Grünewald, Volker Paul Sernetz and LiaRädler are projection artists, space designer and experimental film makers with a passion for Super 8 and 16mm. OchoReSotto’s visuals, music videos and installations are presented from Berlin to Tokyo. The founders of the Strictlyanalog studio live and work in Graz. This experimental lab also dedicates to worldwide networking of analogue artists work.

VirageVisuals

At the beginning of 2000 FulvioSabia started to visualize with Amiga 500 in the clubs and events in Trieste. He is a video maker and funder of VirageVisuals project, working for festivals, parties and live acts in the clubs around Italy, Austria and Slovenia.

Izland (Marko Vivoda in GašperMilkovič - Biloslav)

Izland are Marko Vivoda and GašperMilkovič - Biloslav, live visual performers, who are creating liquid organic patterns, textures and shapes, as a result of mixing different liquids, chemical solutions and reagents. They are collaborating with musicians such as Silence and electronic duo Random Logic.

echo 10-9 (Robertina Šebjanič in AlešHieng - Zergon)

The sound-video performance echo 10-9 takes place on the nano and micro level. With a clear analogue aesthetic it demonstrates the formal characteristics of materials, which are transformed on the spot, creating ambient a/v landscapes.

jesusonectasy

Jesusonecstasy creates music for theatre, documentaries and short movies. He produces sounds from home-made DIY electronic musical instruments and effects, hence the sound is extremely broad - from ambiental melodies made by analogue synthesizers all the way to lo-fi rhythmic parts deriving from rhythm machine.

Henry Bootz (GernotTutner)

GernotTutner has been a permanent fixture in the music scene of Graz since 2000. The bandwidth of Tutner's creative work ranges from club sound to experimental electronica. Since 2000 GernotTutner is an active part of the electronic music scene in Graz, acting there as DJ, live performer and promoter. In 2003 he began his three-year employment at the IEM - Institute of Electronic Music and Acoustics, working with SeppoGründler, Johannes Zmölnig, WinfridRitsch and many other inspiring people. This period marked a step towards the improvised electronic music scene. In 2004 GernotTutner joined with friends to found the music collective moonbootz recordings. Since then he is playing the club sound under this label and today under the artist name Henry Bootz . In 2004 he also started with electronic computer based live performances playing his own productions. Live he often collaborates with other musicians, such as in the techno project Liquid Rotz with Gerald Schauder aka Kabelton or Elisabeth Schimana and Norbert Math in the A/V project Dope Beat Rose Garden. Since 2006 he is part of the organisation team of the V:NM festival as technical assistant.

More about the event on link .

Ekipa Ljudmile // Ljudmila team

http://www.ljudmila.org/

http://wiki.ljudmila.org/

http://planet.ljudmila.org/

Ljudmila - Ljubljanski laboratorij za digitalne medije in kulturo

Ljudmila - Ljubljana DigitalMedia Lab

Všečkate lahko našFacebook profil // Like us onFacebook

Sledite nam naTwitter ju // Follow us onTwitter

Program Ljudmila pri KUD France Prešeren Trnovo in društvo Ljudmila, laboratorij za znanost in umetnost podpirata Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije in MOL - Oddelek za kulturo //

The Ljudmila program at KUD France Preseren Trnovo andthe Ljudmila Society, laboratoryforscienceandarts, are bothsupportedbytheSloveneMinistryofCultureand MOL - DepartmentofCulture.

Natisni novico

 
Z MLADINSKIM DELOM PROTI PREKARN OSTI MLADIH-PILOTNI PROJEKT-MLADINSKI CENTER PRLEKIJE 04.10.2024
Dan odprtih vrat 03.10.2024
ZAPOSLITEV VAS ČAKA .... 26.09.2024
TEK KUŽKOV 31.08.2024
AH, TI ODNOSI 31.08.2024
ANKETA - MLADI





Javno dostopne točke
Regionalni pomurski multimedijski center – RPMMC pri Mladinskem centru Prlekije
KID Kibla, Maribor
Mladinski center Krško
Zavod Lokalpatriot
KUD France Prešern Trnovo – Ljudmila
KID Pina Koper
Masovna - Nova Gorica
Zavod K6/4
Mat kultra
MIKK Murska Sobota
Art center
Mladinski center Slovenj Gradec
Multimedijski center Gorenjske
Društvo Hiša kulture
Mladinski center Velenje
November 2024
Ne Po To Sr Če Pe So 
 
10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 
24 25 26 27 28 29 30 
rEUral
Občina Razkrižje
Občina Ljutomer
Občina Ormož
Občina Murska Sobota
Občina Gornja Radgona
Občina Lendava
Brezplačni SMS-i
Storitev sponzorira Si.mobil - Vodafone.
This poll has been disabled
KLOPOTEC.NET - REGIONALNI POMURSKI MULTIMEDIJSKI PORTAL
Lastnik in ustanovitelj: MLADINSKI CENTER PRLEKIJE, Spodnji Kamenščak 23, 9240 LJUTOMER, tel.: 02 58 48 033; fax: 02 58 48 034; gsm: 031 525 367; e-mail: mcp@siol.net