PROSTOVOLJSTVO V SLOVENIJI KONČNO DOŽIVELO ZASLUŽENO MORALNO ZAHVALO NA NAJVIŠJEM PROTOKOLARNEM DRŽAVNEM NIVOJU!
Ljubljana
Zaključek letošnje akcije NAJ PROSTOVOLJSTVA 2007 !V galeriji foto utrip s prireditve.
Projekt PROSTOVOLJSTVA se je pričel izvajati leta 2002. V Prlekiji je laskav naziv SLOVENSKA NAJ PROSTOVOLJKA prvič prejela leta 2004 Jožica Ficko zaradi izrednega zalaganja in uspešnega motiviranja prostovoljcev pri ureditvi trajnih prostorov Mladinskega centra Prlekije na Spodnjem Kamenščaku. Letošnje leto pa je zaradi posebnih prostovoljnih zaslug
...
Da ne bo več zamakalo prostore regionalnega multimedijskega in kulturnega centra ter sedeža Mladinskega sveta Ljutomer in Združenja prleških vojnih veteranov-veteranov vojne za Slovenijo so poskrbeli predani prostovoljci. Zgradba, ki ima zgodovinski pomen, saj je v času hude preizkušnje slovenskega naroda, ko so sredi Ljutomera gorele slovenske knjige, pogumni rodoljub jih več tisoč rešil kot tudi spomenik dr. Frana Miklošiča ter jih varno spravil v dvojno steno prav
...
V soboto je v svojem izbranem krogu v prostorih prleškega mladinskega centra, praznovala svoj 25-rojstni dan URŠKA Ficko, aktivistka in prostovoljka Mladinskega sveta Ljutomer ter Mladinskega centra Prlekije-Pokrajinskega centra NVO.
V ponedeljek, 8. decembra, ob 10. uri bo v Glavni ulici 52 lendava otvoritev prodajne galerije, kjer bodo naprodaj umetniške slike, grafike, skulpture, spominki in praktični izdelki.